Za sklepno dejanje srečanja je bil v Bolgariji organiziran sejem izdelkov iz lesa, ki so jih pripravili učenci sodelujočih šol, izkupiček pa gre v dobrodelne namene. Sejem bi moral biti izveden v Nemčiji aprila 2017, a zaradi drugačnega stika šole s starši to ni bilo izvedeno, saj nemška šola s starši ne sodeluje v tolikšni meri kot v drugih sodelujočih partnericah v projektu (starši imajo svet staršev in obiskujejo le individualne pogovorne ure, ni pa skupnih roditeljskih sestankov niti drugačne oblike sodelovanja – povezovanja, kot ga npr. poznamo pri nas, v šolah na Siciliji, Poljskem in v Bolgariji). Po sejmu so učenci iz rok ravnateljice šole v Plevnu dobili certifikate in se poslovili od družin, ki so obiskale sejem. S tem je bil programski del srečanja zaključen, zato smo se odpravili proti Sofiji. Večina preostalih gostov si je nameravala v popoldanskem delu na hitro ogledati Sofijo, mi pa smo se po kosilu poslovili od ostalih učencev in učiteljev ter na letališču počakali prvi let proti domu.

Bila je pristna izkušnja, a smo veseli, da smo doma.