Bolgarija – 5. dan

Na predzadnji dan programa v Bolgariji se oglašamo že polni vtisov, tako o drugačnosti med državami, kulturami, kot tudi z zavedanjem, da imamo šolo, v kateri delamo dobro, imamo motivirane učence kot učitelje. Danes so se učenci v mešanih skupinah udeležili dopoldanskih likovnih delavnicah v gostujoči srednji šoli, učitelji pa smo obiskali najstarejši vrtec v Plevnu, v katerem smo hospitirali na uri matematike pri najstarejših otrocih. Ogledali smo si vrtčevske prostore in igrišče z igrali, prisostvovali na praznovanju rojstnega dneva enega od otrok, nam pa so se pridružili tudi z ministrstva za izobraževanje, da smo se pogovorili o razlikah med ureditvami sistema predšolske vzgoje. Z otroki smo se srečali v času kosila in se nato spet ločili. (več …)