Bolgarska srednja poklicna šola za vinarstvo in vinogradništvo v Plevnu je v tednu od 16. do 21. 10. šola gostiteljica Erasmus + KA2 projekta I Feel Wood – For Good in gosti kar tri dogodke, katerih udeleženka je tudi OŠ Žiri s kar 11-člansko ekipo. Potekajo tedenska izmenjava učencev iz partnerskih šol, koordinatorski sestanek in izmenjava izkušenj učiteljev razredne stopnje oz. vzgojiteljev.

Današnji, 1. dan programa, smo pričeli v šoli, kjer nas je sprejela ravnateljica in koordinatorica projekta v tej šoli. Ogledali smo si šolske prostore, nato pa so bili učenci in učitelji pri pouku IKT (učenci so imeli delavnice, učitelji pa hospitacije), koordinatorji pa so se na sestanku pogovarjali o bodočih mobilnostih (ustreznih terminih, različnih šolskih koledarjih, nadaljnjih naloga za učence in tekmovanju, eTwinningu, ECAS-u, sejmu, poročilih, finančnih sredstvih projekta idr.). V drugem delu dneva smo si ogledali znan mestni spomenik Panorama, ki je bil zgrajen ob stoletnici zmage nad turškim okupatorjem, se sprehodili skozi lep gozdni park, ki je speljan v t. i. Dolini smrti do mesta ter se odpeljali v bližnji vinski muzej, ki so nam ga želeli predstaviti v povezavi s poklicnim usmerjanjem njihove srednje šole.