Učenke Lučka Kozamernik, Katarina Pivk, Agnes Cankar, Ema Klemenčič in učenec Kristjan Kolenc Jereb so v času razrednih ur predstavili učencem od 4. do 9. razreda, kako je izgledalo njihovo bivanje v času prve izmenjave učencev na Siciliji, ki ga je organizirala koordinatorska šola I. E. Francesco Petrarca. Predstavili so aktivnosti gostovanja tistega tedna, o življenju v šoli, o navadah doma, o hrani. Pa tudi povedali, kako so bili oni aktivni, da so se mobilnosti udeležili. Na koncu so učence povabili k aktivnejšemu sodelovanju znotraj projekta Erasmus+ “I Feel Wood – For Good”, tako v obliki gostiteljev v prihajajoči mobilnosti kot sicer s sodelovanjem raznih aktivnosti, ki so organizirane v OŠ Žiri.