Koordinatorski sestanek Poljska – 3. dan

V petek smo pričeli dan nekoliko drugače. Po jutranjem sestanku v šoli smo se udeleženci zaključnega koordinatorskega sestanka ponovno razdelili v dve skupini. Ena skupina se je preselila v razred, kjer so nam učenci na zanimiv način pokazali, kako v okviru  predmetov izvajajo različne projekte. Nastopilo je pet skupin učencev. Predstavili so nam vsakodnevno uporabo računalnikov, vrste groženj, ki nam lahko uničijo datoteke ali celoten računalnik, ter kako se pred njimi zaščititi. Druga skupina nam je predstavila zgodovino Poljske. Spoznali smo poljsko himno, grb, zastavo in kako so se ti nacionalni simboli skozi zgodovino spreminjali. Pokazali in opisali so nam tudi nekaj največjih zgradb in kulturnih spomenikov Poljske ter napomembnejših osebnosti. Tretja skupina je predstavila zdrav način življenja učencev in vrste športov, ki se jih lahko udeležujejo na njihovi šoli oziroma tudi v širši skupnosti. Poseben poudarek so namenili nordijski hoji, ki je na Poljskem zelo razširjena med ljudmi vseh starosti. V Policah imajo zelo razvito kemijsko industrijo, ki ima dolgo tradicijo in zaposluje večino tukajšnjih ljudi. Zato tudi pri pouku kemije dajejo tej naravoslovni veji velik poudarek. Učenci so nam s svojim projektom predstavili, kje vse najdemo prisotnost kemije v vsakdanjem življenju, kateri so pozitivni in negativni vplivi na človeka in naravo. Pokazali so nam, kako izdelujejo sadne bonbone, s katerimi smo se lahko posladkali. (več …)