Dopoldan smo preživeli v središču mesta Catania. Ogledali smo si ostanke rimskega amfiteatra, ki so bili v preteklosti deloma zasuti z lavo. Leta 1669 je ob izbruhu vulkana Etna  lava zalila mesto. Lava se je zgostila in ohladila, in nato služila kot trda podlaga, na kateri so zgradili sedanje mesto Catania.

Sledil je ogled katedrale sv. Agathe, ki je zavetnica mesta. Relief njene podobe ob obzidju katedrale je obrnjen proti vulkanu Etna. S tem simbolično ponazarja, da Sv. Agatha varuje prebivalce Catanie pred ponovnim izbruhom.

Ogledali smo si tudi benediktinski samostan, ki je v preteklosti imel pomembno gospodarsko in izobraževalno vlogo v Catanii. Tudi danes je tukaj univerza za humanistične študije.

Popoldan smo preživeli v šoli Francesco Petrarca. Šolski orkester nam je zaigral nekaj klasičnih kompozicij.

Po koncertu so se učenci zabavali ob klubski glasbi.