Obiskali smo vrtec, kjer so nam otroci s svojimi vzgojiteljicami pripravili nekaj plesno gibalnih točk na playback. Vrtec nas je presenetil s svojo prostornostjo in svetlostjo. Otroci v vrtcu  nosijo čevlje in enake trenirke. Po prijetnem jutru v vrtcu smo se odpravili v zgodovinsko mesto Siracusa, tam smo ves dan uživali v soncu in svežem zraku. Ogledali smo si grško gledališče,  prazgodovinska bivališča v skalah, naravno jamo, imenovano Dionizovo uho s  čudovito akustiko, še posebej pa smo uživali ob ogledu nasada papirusa. Lastnik nasada nas je poučil o zgodovini, pridelavi in pripravi papirusa. Papirus je zanimiva rastlina, zraste 4 cm na dan, pozimi rastline odmrejo, spomladi in čez  poletje pa spet zrastejo in uspevajo. Stebla olupijo, jih narežejo na rezine in položijo v prešo za štiri dni. Vsake tri ure jih obrnejo, da se vlakna  lepo spojijo v plast papirusa, na katerega nato lahko pišejo  ali rišejo.

V tem predelu Sicilije so značilni veliki nasadi limonovcev, pomarančevcev in oljk  ob  pogledu na katere smo zelo uživali.